eGospodarka.pl

 • Warszawskie Centrum Przedsiębiorczości

  (...) Warszawy – takiego miejsca, takiego przedsięwzięcia jeszcze w Warszawie nie było. Chcemy, by powstające Centrum Smolna 6, do którego mamy nadzieję zaprosić Państwa już pod koniec (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Formularz zgłoszenia niebezpiecznego produktu, poznaj opinie o Dermika ENERGIA MASECZKA ENERGETYZUJĄCO-NAWILŻAJĄCA czy przeglądaj oferty pracy z miasta Trzebinia.


 • Ile zarabia operator wózka widłowego?

  (...) widłowych wyniosła 2 400 PLN brutto. Wynagrodzenie całkowite na tym stanowisku kształtowało się na poziomie 2 689 PLN – wynika z danych XIII raportu płacowego dla stanowisk produkcyjnych (...)

 • Rachunki papierów wartościowych VI 2011

  (...) Państwa – JSW oraz BGŻ – spowodowały wzrost liczby rachunków o ok. 35 tysięcy. W maju, w związku z ofertą BGŻ, liczba rachunków zwiększyła się o ponad 9 tysięcy. Mimo że (...)

 • Inwestycje w nieruchomości w Europie Śr. I-VI 2011

  (...) w Europie Środkowej, ale jako jedyny kraj tego regionu odnotowała spadek wolumenu transakcji w pierwszych sześciu miesiącach br. do 875 mln euro z poziomu 1,27 mld euro w drugim półroczu 2010 (...)

 • Sieci firmowe słabo chronione

  (...) 35% incydentów, jest ignorowanie praw dostępu do współdzielonych zasobów sieciowych. Mowa tu na przykład o całkowicie otwartym współdzieleniu dysku twardego (zawierającego firmowe (...)

 • Rosną inwestycje w sieci franczyzowe

  (...) franczyzowych w Polsce wymaga inwestycji poniżej 50 tys. zł., a ok. 23 proc. firm oczekuje od partnerów kapitału w wysokości 50-100 tys. zł. Z inwestycją rzędu 100-200 tys. zł. muszą się (...)

 • Zakupy grupowe jako technika sprzedaży?

  (...) swoje cele biznesowe i wcale nie muszą one być zbieżne z celami poszczególnych klientów. Można odnieść chociażby wrażenie, że zakupy grupowe to przede wszystkim usługa, a nie oferta dla (...)

 • Zwolnienie pracownika na chorobowym

  (...) Posiadanie dłuższego okresu zatrudnienia, daje na ogół pracownikowi więcej uprawnień niż w przypadku pracownika młodszego stażem. Korzystny wpływ dłuższego zatrudnienia w sposób wyraźny (...)

 • Odliczenie VAT gdy podatnik niezarejestrowany

  (...) prawo do odliczenia podatku naliczonego w takim zakresie w jakim towary i usługi nabyte od innego podatnika są wykorzystywane do wykonywania czynności opodatkowanych. Jeśli zatem przedsiębiorca (...)

 • Prezent dla klienta a rozliczenie PIT i VAT

  (...) żywnościowych dokonane było w ramach prowadzonego przedsiębiorstwa. Tego typu wydania nie podlegają opodatkowaniu VAT. Definicja prezentów o małej wartości zawarta została w art. 7 ust. 4 (...)

 • Usługi nieopodatkowane a proporcja VAT

  (...) realizuje cele statutowe, których nie obejmuje ustawa o podatku VAT, takie jak kształcenie studentów studiów stacjonarnych, realizacja projektów badawczych i rozwojowych. Oprócz powyższych (...)

 • Zasiłek chorobowy a pobyt w sanatorium

  (...) z pobytem pracownika w sanatorium rządzi się takimi samymi prawami co każde inne, czyli do 33. dnia wynagrodzenie chorobowe (80 proc.), a dalej zasiłek (70 proc.)? Odpowiedź: Zwolnienie (...)

 • Obliczanie terminów w postępowaniu administracyjnym

  (...) koniec terminu przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się najbliższy następny dzień powszedni. Taka zasada odnosząca się do postępowań administracyjnych (...)

 • Podróże służbowe a wydajność pracy

  (...) braku korelacji: ponad połowa podróży w obrębie Europy wiązała się z udziałem menadzerów w regularnych spotkaniach, które mogłyby się spokojnie odbyć za pomocą wideokonferencji, przez (...)

 • Sektor kreatywny szansą polskiej gospodarki

  (...) Polska nie jest innowacyjna. Liczba patentów przyznawanych polskim przedsiębiorcom i wynalazcom nie zachwyca. Według danych z amerykańskiego urzędu patentowego (USTPO) zajmujemy pod tym (...)

 • Podskoczą raty kredytów w euro

  (...) okresie najniższych stóp procentowych w historii, EBC drugi raz w tym roku postanowił podnieść stopy i to mimo faktu, że ogłoszona kilka dni wcześniej majowa inflacja wyniosła 2,7 proc. (o (...)

 • Większe inwestycje Nexteer Automotive w Polsce

  (...) związanych jest z ogólnoświatowymi programami koncernu, które rozpoczną się w latach 2013 i 2014. W Polsce prace przygotowawcze do nowych projektów rozpoczną się w sierpniu tego roku i (...)

 • Odbiór robót budowlanych obowiązkiem inwestora

  (...) robót. Zwykle strony kwitują odbiór robót protokołem odbioru, który zawiera m.in.: datę sporządzenia protokołu, uczestników odbioru, przedmiot odbioru, ustalenia co do jakości wykonanych (...)

 • Kurs euro na rozdrożu

  (...) ale skala tego zjawiska była mocno ograniczona. Tak naprawdę pozwoliło ono odrobić jedynie wczoraj po południu straty poniesione w poprzednich godzinach. Inwestorzy dobrze wiedzą, że wzrost (...)

 • Giełdy światowe - wyraźna poprawa nastrojów

  (...) prywatnym w czerwcu powstało aż 157tys. nowych miejsc pracy, ponad dwa razy więcej niż oczekiwano! W parze ze spadkiem liczby nowo zarejestrowanych bezrobotnych w ubiegłym tygodniu, rozbudziło (...)

 • Projektor BenQ MS500

  (...) technologii DLP, BenQ MS500 ma podstawową rozdzielczość SVGA (800x600), może jednak współpracować z urządzeniami zewnętrznymi do maksymalnej rozdzielczości UXGA (1600x1200) pikseli. Jest w (...)

 • Jakość owoców i warzyw w I kw. 2011

  (...) 148 podmiotach gospodarczych, w tym przede wszystkim w hipermarketach i supermarketach (90% ogółu), hurtowniach i centrach dystrybucyjnych (7% ogółu) oraz w sklepach detalicznych (3% ogółu) (...)

 • Przedsiębiorcy trudniej o kredyt hipoteczny

  (...) na zakup wymarzonego domu lub mieszkania zarówno w przypadku etatowców, jak i osób, których źródłem dochodu jest działalność gospodarcza, rozpoczyna się tak samo: wizytą u niezależnego (...)

 • Smartfon Samsung GALAXY Pro

  (...) z myślą o użytkownikach biznesowych. Dotykowy ekran o przekątnej 2,8 cala i pełna, czterorzędowa klawiatura QWERTY ułatwiają korzystanie z dokumentów firmowych i komunikację. Smartfon (...)

 • Rachunki domowe bez prowizji w Alior Bank

  (...) gotówką za swoje rachunki. Dwie najbardziej popularne formy płatności gotówkowych to „okienko” na poczcie oraz kasa w banku. Odpowiednio 73% i 65% Polaków przyznaje, że często (...)

 • Wiezik, Stanisław - Zakład konserwacji i wyrobu mebli stylowych w Strzegocicach.

  Czytaj więcej: Stylowe


strony : [ 1 ] . 2
 
8
lipiec 2011

lipiec 2011
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 3,9345
CHF 3,2397
USD 2,7505
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.