eGospodarka.pl

 • Rynek walutowy 01.01-07.01.2011

  (...) 57,1 pkt, natomiast indeks ISM wzrósł do 57 pkt. Również dane o inflacji CPI ze Strefy Euro zaskoczyły pozytywnie, ponieważ zanotowała ona wzrost do poziomu 2,2% r/r, choć oczekiwano 2% (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument CI KRS-CDN, poznaj opinie o Beko CS 321 HA+ czy przeglądaj oferty pracy z miasta Boguszów-Gorce.


 • Rynki akcji - pierwszy tydzień na minusie

  (...) ponieważ końcówka rozegrała się identycznie jak w poprzednich dwóch dniach, czyli dominacją podaży. Spadki, zwłaszcza w drugiej części dnia można było uzasadnić danymi makro z USA. Po (...)

 • Polska waluta - tydzień pod znakiem umocnienia

  (...) na rynek napłynęło sporo optymistycznych odczytów z amerykańskiej gospodarki. Indeks ISM dla przemysłu wypadł zgodnie z oczekiwaniami – zanotował on w grudniu niewielki wzrost do (...)

 • Kurs EUR/USD w okolicach 1,3000

  (...) chwilowy wzrost zmienności, jednak pod koniec sesji europejskiej notowania głównych par walutowych kształtowały się w pobliżu poziomów obserwowanych na początku notowań. Eurodolar (...)

 • GPW: notowania WIG20 spadły o 0,86%

  (...) przebiegała według scenariusza podobnego do tego z poprzednich trzech dni. Wartość indeksów w pierwszych minutach notowań była zbliżona do poziomu środowego zamknięcia. Już w ciągu (...)

 • Jak redukcja składek do OFE wpłynie na rynki?

  (...) się kieruje są oczywiste, choć przykrywane deklaracjami usprawnienia funkcjonowania kapitałowego systemu emerytalnego. Finanse państwa nie są w sytuacji dramatycznej, ale dalekiej od komfortu (...)

 • Przepisy prawne: najważniejsze zmiany XII 2010

  (...) 2010 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 8 września 2010 r. w sprawie wniosków o wpis albo o zmianę wpisu do rejestru agentów ubezpieczeniowych (Dz. U. z 2010 r. Nr 173, (...)

 • Najlepsze fundusze otwarte 2010

  (...) funduszy inwestycyjnych zarządzanych przez „polskie” TFI, nie miała powodów do narzekań. Mimo, że w ciągu całego 2010 roku na rynkach finansowych dominowała nerwowość, to (...)

 • Rynek walutowy - dominacja dolara

  (...) do euro, bo to właśnie na głównej parze walutowej wcześniejsze wzrosty były najbardziej zagadkowe. Silnej aprecjacji ulega w ostatnim czasie również polski złoty. Główna para złotowa (...)

 • Mieszkania w Irlandii tańsze o 40%

  (...) pozytywne tendencje w światowych gospodarkach utrzymują się. Tempo rozwoju w poszczególnych państwach jest bardzo zróżnicowane, co stanowi wyzwanie szczególnie dla inwestorów na rynkach (...)

 • Obniżenie wymiaru etatu zamiast urlopu wychowawczego

  (...) 12 miesięcy Pracownik może złożyć wniosek o obniżenie wymiaru czasu pracy na okres nie dłuższy niż czas, w którym mógłby korzystać z urlopu wychowawczego. W tym okresie - ale nie (...)

 • Kurs EUR/USD - wciąż presja spadkowa

  (...) dynamicznej zniżce od rana podlega konsolidacji poniżej poziomu 1,3000. Presja spadkowa w notowaniach tej pary walutowej utrzymuje się jednak, czego dowodem była dzisiejsza chwilowa zniżka do (...)

 • USA: brak zdecydowania na Wall Street

  (...) tchnęła optymizmem, trzecia zasiała niepokój, kolejne nie przynoszą jasnych wskazówek. Na Wall Street początek roku też stoi pod znakiem niezdecydowania. W poniedziałek i środę spore (...)

 • Rynek pracy USA - oczekiwanie na dane

  (...) ADP rozbudziła olbrzymi optymizm względem dzisiejszego raportu. ADP szacuje wzrost liczby miejsc pracy na prawie 300 tys., czyli aż trzykrotnie więcej niż tego oczekiwano. To nie był koniec (...)

 • Poszukiwanie pracy: jaką branżę wybrać?

  (...) wziąć pod uwagę czynniki ekonomiczne. Tzn. jeśli już wybierzesz branżę, która cię interesuje sprawdź, w jakim stopniu jest to branża, w której jest szansa się rozwijać. Największe (...)

 • Ulga odsetkowa: ślub a prawo do odliczenia

  (...) roku podatniczka zaciągnęła kredyt na zakup mieszkania od dewelopera. Mieszkanie kupiła w roku 2006 (wtedy został sporządzony akt notarialny oraz zostały jej przekazane klucze do niego) i w (...)

 • Wyższe stawki w VAT i rozliczenie na przełomie roku

  (...) od towarów i usług zatem wynoszą: podstawowa stawka VAT z 22% wzrośnie do 23%, stawka 7% zostanie podniesiona do 8%, na nieprzetworzoną żywność oraz książki i czasopisma (...)

 • TRANSCEND: pamięć JetFlash 700

  (...) transfer danych z prędkością do 69MB/s, co stanowi ponad dwukrotny wzrost szybkości w porównaniu do pamięci JetFlash 620 z interfejsem USB 2.0. Nowy JetFlash 700 posiada solidną obudowę (...)

 • Audyt zewnętrzny projektów unijnych

  (...) Również każda z instytucji pośredniczących i wdrażających inaczej określa wymogi w stosunku do samego badania projektu unijnego – inne są wymagania w stosunku do audytorów, inne do (...)

 • Najlepsze lokaty bankowe I 2011

  (...) finansowych podniosło oprocentowanie lub wprowadziło nowe średnio i długoterminowe depozyty. Dodatkowo, lista banków, które przyjmują depozyty rozszerzyła się o kolejnego gracza. Średnie (...)

 • PKO BP: nowa książeczka mieszkaniowa

  (...) książeczki mieszkaniowej z częścią inwestycyjną. Część depozytowa rachunku książeczki oprocentowana jest w zależności od wysokości zgromadzonych na niej środków i wynosi od 4 do 4,5 (...)

 • Rynek pracy w 2011 r. - prognozy

  (...) topie Liczba ogłoszeń w portalu Praca.pl rośnie sukcesywnie od kilku miesięcy, co wskazuje na wzrost zatrudnienia w polskiej gospodarce. Wszystko wskazuje na to, że w 2011 roku trend ten (...)

 • Wyższe składki ZUS od lutego 2011

  (...) działalność gospodarczą i zatrudniających do 9 osób oraz samozatrudnionych – płaci minimalne składki ZUS, niezależnie od ich faktycznych dochodów, obliczane procentowo od najniższej (...)

 • Fundusze nieruchomości: zyski i straty XII 2010

  (...) najlepiej radził sobie DWS Sektora Infrastruktury i Informatyki. Ten fundusz, skupiający się na lokowaniu w spółki będące beneficjentami inwestycji infrastrukturalnych oraz z sektorów (...)

 • Leasing samolotu a odliczenie VAT

  (...) Podatnik prowadzi działalność gospodarczą w zakresie handlu hurtowego (czynności wyłącznie opodatkowane podatkiem VAT). Jego kontrahenci znajdują się na terytorium całego kraju, z którymi (...)

 • KkNet - Tworzenie stron WWW, hosting, outsourcing informatyczny.

  Czytaj więcej: Usługi kompleksowe


strony : [ 1 ] . 2
 
7
styczeń 2011

styczeń 2011
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
31
 
 
 
 
 
 

Waluta Kurs ( PLN )
EUR 3,8730
CHF 3,0948
USD 2,9818
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.